Jurispace – dobré řešení pro začínajícího advokáta

Právě jste složili advokátní zkoušky, takže velká etapa koncipientské praxe a náročného učení je za vámi! Konečně se můžete postavit na vlastní nohy. Být svým pánem. Vše se teď změní. Také vám však kompletně padly předchozí jistoty, tedy systém, kdy ráno přijdete do advokátní kanceláře, k firemnímu počítači, a počkáte, jakou práci vám zase zadají.

Příběh

Petra pracovala čtyři roky v renomované advokátní kanceláři v Praze. Nyní se připravuje na advokátní zkoušky a začíná intenzivně přemýšlet o tom, co bude dál. V současné advokátní kanceláři zůstat nechce. Šéfové jí navíc dali celkem jasně najevo, že nemají zájem přibrat dalšího společníka, navíc pro ní nemají volnou kancelář. Petra už sama také cítí, že by se ráda posunula dál, poznala nové lidi s méně konvenčním pohledem na věc. Ať už začne pracovat jen sama na sebe nebo si najde k sobě společníka, určité investice do začátku budou nutné. I když se snaží náklady omezit na minimum (už i proto, kolik bude muset zaplatit advokátní komoře, aby vůbec dostala svou průkazku), kvalitní vlastní počítač a aspoň jedna kancelář je nutností. Ještě složitějším problémem pro Petru bude shánění klientely. Kontakty z bývalé advokátní kanceláře použít nesmí a nové nejsou volně k mání, zvlášť proto, že na rozdíl od mnoha kolegů Petra nemá žádné advokáty nebo ideálně soudce v rodině, kteří by jí trošku (nebo i trošku více) dopomohli do začátku.

Cítíte to podobně? Pomůžeme vám!

Základ úspěchu je v tom, že nemusíte být na všechno sami. Nemusíte zdlouhavě objevovat cesty, které už prošli mnozí před vámi. Takovou příležitostí je coworking s dalšími samostatnými advokáty, který nabízí Jurispace. V rámci tohoto unikátního projektu získáte prostor pro svou kancelář, ale především možnost sdílení s dalšími mladými i zkušenějšími advokáty. Navíc můžete využít i příručky a školení zaměřené na problémy, které vás tíží. Jurispace je ideální možností pro advokáty, kteří mají chuť pustit se do práce v méně formálním prostředí, kde si mohou zajít pro radu (a nemají to daleko) a pomoct ostatním.  

Je advokátkou v Třešti. Provozuje generální praxi bez výrazné specializace. Nejčastěji se věnuje právu občanskému, rodinnému, obchodnímu, ale také i právu trestnímu. Klienti nejvíce oceňují její schopnost kombinace profesionálního a lidského přístupu.

Další články, které by se vám mohly hodit